A Bandai Namco egyik leányvállalatánál történt visszaélés több milliárd forintnyi veszteséget okozott, és komoly következményekhez vezetett a cégvezetés szintjén is – számol be a GameSpot.
A vállalat közleménye szerint 2021 és 2023 között a Bandai Namco hongkongi leányvállalatánál, a Bandai Logipal-nál egy korábbi alkalmazott körülbelül 500 millió jent (mintegy 3,38 millió USD-t) sikkasztott el, amit egy belső audit során fedeztek fel. A gyanúsítottat 2024 januárjában letartóztatták, a Bandai Namco pedig polgári és büntetőjogi eljárásokat indított ellene.
A vállalat mostanáig nem nyilvánosságra hozhatta az ügy részleteit, de legújabb sajtóközleményében már részletesen beszámolt a történtekről, és arról is, hogy milyen lépéseket tettek a károk enyhítése és a jövőbeni hasonló esetek megelőzése érdekében.
A visszaélés következményeként a Bandai Logipal vezetőinek fizetését ideiglenesen csökkentették:
Négy ügyvezető és három teljes munkaidős igazgató fizetéséből 30%-ot vontak le három hónapra (2024 áprilisától),
Két másik igazgató pedig 15%-os levonást kapott ugyanebben az időszakban.
A Bandai Namco közleményében így fogalmazott:
„Csoportunk rendkívül komolyan veszi az esetet, és őszintén, mélyen elnézést kérünk minden érintettől az okozott aggodalmakért és kellemetlenségekért. Teljes mértékben együttműködünk a hatóságokkal, és mindent megteszünk annak érdekében, hogy ilyen incidens ne fordulhasson elő újra.”
A hasonló esetek megelőzése érdekében a Bandai Namco új szervezeti egységet hoz létre, amely az külföldi leányvállalatok működésének felügyeletéért felel majd. A vállalat szerint az eset nem lesz jelentős hatással a 2026. március 31-én záruló pénzügyi évükre.
Mindeközben a Sony nemrég bejelentette, hogy 463 millió dollárt fektet be a Bandai Namcóba, ezzel mintegy 2,5%-os tulajdonrészt szerezve a cégben. A stratégiai partnerség célja az, hogy világszerte bővítsék az IP-k (különösen az anime és manga) rajongótáborát, és erősítsék az elköteleződést a gyorsan növekvő animepiacon.








Leave a comment