A Resident Evil 7 „talán túl ijesztő” volt – ezért jött a váltás, írja a Gamespot.
A Resident Evil 7 óta a Capcom fő szériájának nem-remake részei az első személyű nézetet részesítették előnyben, ezzel szakítva a Resident Evil 4 óta bevett harmadik személyű kameranézettel. A Resident Evil Village is első személyben készült, bár utólag kapott harmadik személyű módot. A jövőre érkező Resident Evil Requiem viszont már a megjelenés napjától kezdve kínálja mindkét perspektívát – ám Koshi Nakanishi rendező szerint a harmadik személyű kamera leginkább azért került be, hogy a játék ne legyen „túl ijesztő” bizonyos játékosok számára.
„A Resident Evil 7 talán túl félelmetes volt”
Nakanishi a GamesRadar-nak adott interjúban elmondta, hogy a Resident Evil 7-ben az első személyű nézetet kifejezetten azért vezette be, hogy a játék „minden eddiginél átélhetőbb és félelmetesebb” legyen. Úgy érzi, a kritika és a játékosok egyetértettek abban, hogy valóban rendkívül ijesztő élményt nyújtott – talán túlzottan is.
„Úgy gondolom, néhány játékos nem tudta befejezni, sőt, el sem merte kezdeni a játékot, mert túl félelmetesnek találta” – magyarázta a rendező.
Miért fontos a két kameranézet?
Éppen ezért a Resident Evil Requiem fejlesztése során az volt a cél, hogy a lehető legtöbb játékos számára elérhetővé váljon az élmény. „Ha első személyben kezded el a játékot, és túl soknak érzed, a harmadik személyű nézet lehetőséget ad arra, hogy kicsit hátrébb lépj a horror intenzitásától. Látod a karaktered a képernyőn, aki kvázi az avatárod, így könnyebb feldolgozni a félelmet” – tette hozzá Nakanishi.
A sorozat „legextrémebb” része lehet
Egy másik friss interjúban Nakanishi azt is elárulta, hogy a Requiem akár a sorozat „legextrémebb” játéka is lehet. Így különösen üdvözlendő döntésnek tűnik, hogy a fejlesztők eleve kétféle kameranézetet kínálnak, hogy mindenki megtalálhassa a számára kényelmesebb játékstílust.
Megjelenés
A Resident Evil Requiem 2026. február 27-én jelenik meg PS5, Xbox Series X|S és PC platformokra.








Leave a comment