Iparág

Tömeges leépítés a Build A Rocket Boy stúdiónál a MindsEye bukása után

Share

A Build A Rocket Boy hivatalosan is megerősítette az IGN korábbi értesüléseit: megkezdődött a leépítési folyamat a stúdiónál. Bár a közlemény nem tartalmazott konkrét számokat, az Egyesült Királyság jogszabályai alapján a június 23-án indult 45 napos egyeztetési időszak azt jelenti, hogy legalább 100 munkavállaló elbocsátása van kilátásban.

A stúdió közleménye így fogalmaz:

„Megerősíthetjük, hogy fájdalmas döntést kellett meghoznunk: belső változásokról tájékoztattuk keményen dolgozó csapatunkat. Bár igyekszünk minél több érintett munkatársat más szerepkörbe áthelyezni, hivatalos konzultációs folyamatot indítottunk, amely elbocsátásokkal járhat. Elkötelezettek vagyunk a transzparencia, méltányosság és tisztelet mellett, és a következő hetekben további részleteket is megosztunk a csapattal.”

A leépítés hátterében a MindsEye katasztrofális megjelenése áll. A játék komoly teljesítményproblémákkal, hibákkal és mesterséges intelligencia-gondokkal jelent meg, és csak 3 302 fős egyidejű játékosszámot ért el a Steamen induláskor – ez mára alig 50 körülire csökkent. A platformon jelenleg “többnyire negatív” az értékelése.

A stúdió múlt héten „összetört szívvel” reagált a kritikákra, és javítócsomagokat ígért – ezek kiadása már elindult. Eközben szponzorált stream-eket töröltek, és visszatérítéseket kértek a játékosok.

A fejlesztők aggódnak a jövő miatt

Az IGN információi szerint a Build A Rocket Boy nagyjából 300 alkalmazottat foglalkoztat az Egyesült Királyságban, további 200-at külföldön. A fejlesztők most bizonytalan helyzetbe kerültek, és egyre nőnek a kételyek, hogy a stúdió képes lesz-e teljesíteni a MindsEye beígért tartalomtervét, például a többjátékos módot. A MindsEye eredetileg az Everywhere platform (egy „felnőtt Roblox”) része lett volna, de a csapat később úgy döntött, hogy inkább külön játékot készít belőle. A projektet a GTA-sorozat egyik egykori vezetője, Leslie Benzies vezeti.

Megosztó kommunikáció a vezetőségtől

A stúdió társ-vezérigazgatója, Mark Gerhard a belső levelezésben úgy fogalmazott, hogy a csapat átáll a kiadást követő fenntartható támogatási szakaszba. Korábban azonban azzal került a hírekbe, hogy azt állította: egyesek szándékosan akarják tönkretenni a játék hírnevét, fizetett támadásokkal és spam botokkal. Ezt később a Hitman-játékokat fejlesztő IO Interactive vezetője nyilvánosan cáfolta.

Vég vagy új kezdet?

Bár a MindsEye indulása nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, a Build A Rocket Boy vezetősége továbbra is kitart a projekt mellett – de a mostani leépítések, a rossz kritikák és a technikai problémák mind azt mutatják, hogy a stúdiónak komoly újratervezésre lesz szüksége, ha életben akar maradni.

Leave a comment

Comments disabled.

Csatlakozz hozzánk!

Légy tagja egy lelkes és elkötelezett csapatnak és formáld velünk a magyar játékfejlesztés jövőjét!​

Támogass minket!

Egyesületünk nonprofit és önkéntes alapon működik, ha tetszkik amit csinálunk, akkor hálával fogadjuk a hozzájárulásod.
Related Articles
IparágNemzetközi

Nyitott Fully Remote játékfejlesztő pozíciók

Itt egy lista olyan stúdiókról, ahol elérhető teljesen remote pozíció. Nem mindegyik...

IparágÜzlet

A Sony 2,7 milliárd dolláros trösztellenes perrel néz szembe az Egyesült Királyságban

A csoportos kereset szerint a Sony túlszámlázta a PlayStation-felhasználóit (Engadget). Újabb jelentős...

dataIparágTrend

Előrejelzés: 2026-ban elérheti a 62,8 milliárd dollárt az amerikai videojáték-piac

A Circana adatai szerint a 3%-os növekedés a Switch 2 töretlen sikerének...

IparágNemzetközi

Nemzetközi sztrájk az Ubisoftnál: Lázadnak a dolgozók a leépítések és az irodai kényszer ellen

Az Ubisoft történetének egyik legnagyobb ellenállási hulláma zajlik: február 10. és 12....